Друга и трећа недеља - Мала дневна музика

Друга недеља - Млађи разреди

ЦРТАНИ ФИЛМ ,, БЕТОВЕН”

Немачки композитор Лудвиг ван Бетовен је био најдоминантнија и најзначајнија личност током прелазног периода са музичког класицизма на романтизам. Настављао је да компонује чак и када му се слух погоршавао, а најбоља дела је створио када је остао потпуно глув.

Драги ученици, ваш задатак је да уживате у пројекцији цртаног филма и лепој музици.

Након одгледаног цртаног филма, нацртајте инструмент на којем је овај славни композитор свирао.

Уживајте у цртаном филму и креативном стваралаштву!

Друга недеља - Старији  разреди

ПЕСМА: "ОВО ЈЕ СРБИЈА"

Драги ученици, послушајте песму ,, Ово је Србија“ и научите да је певате.

Ово је Србија

Знаш ли одакле си сине,

погледај планине сиве.

Зејтинликом цвеће процвало,

Шумадијом сунце засјало.

Ово је Србија

говоре гробови ратника,

из славног времена.

Цветови као од вина,

стихови ратних судбина,

још цветају као некада,

крај Дрине, са цветних ливада.

Проћи ћеш путеве дуге,

видећеш крајеве друге,

понеси одавде један цвет,

нек’ сви виде, нек’ зна цео свет.

Трећа недеља - Млађи разреди

ЦРТАНИ ФИЛМ ,, МАЛИ АМАДЕУС”

Волфганг Амадеус Моцарт је био један од најутицајнијих и најзначајнијих композитора класичне музике. Његов рад броји више од шест стотина дела и укључује симфоније, концерте, композиције за клавир, камерну музику и оперске и хорске композиције.

Драги ученици, ваш задатак је да уживате у пројекцији цртаног филма.

Након одгледаног цртаног филма, илуструјте авантуру која вам се највише свидела.

Трећа недеља - Старији  разреди

ПЕСМА: ,, ЧЕЖЊА ЗА ПРОЛЕЋЕМ“-В.А.МОЦАРТ

Волфганг Амадеус Моцарт ( 1756-1791) био је аустријски композитор и пијаниста, један од најзначајнијих и најутицајнијих светских композитора класичне музике

Драги ученици, послушајте песму "Чежња за пролећем" коју је компоновао Волфганг Амадеус Моцарт .  Будите креативни и након одслушане песме, нацртајте нешто. ♫♪♫

Уживајте у цртаним филмовима и креативном стваралаштву!

Наставница Ержебет Анђелић