ЕВРОПСКА НЕДЕЉА МОБИЛНОСТИ у ОШ „Вељко Влаховић“

У уторак 20.09.2016. у 11:00  у дворишту школе одржана је Бициклистичка радионица  намењена свим ученицима. АСК Petro Max и INVICTABIKE су презентовали бициклизам као спорт и уједно и одговарали на питања ђака . Осим теоријског дела одржан је и практичан, полигон вожње спретности у којем су учествовали ученици свих разреда , као и деца из инклузивног  одељења ОШ Милан Петровић. У активностима су учествовали и чланови школског Фер плеј тима .

Специјални гост, који и сам вози бицикл, био је алпиниста Страхиња Марјанац, члан репрезентације Србије који је ове године освајао највише врхове Европе  на Експедицији

„ КАВКАЗ 2016“ – освојени врхови : Казбек 5.047 м у Грузији  и  Елбрус 5.642 м у  Русији.

Ђацима је се упућен позив  да током трајања целе недеље мобилности у школу или у центар града долазе уместо аутомобилима - алтернативним или јавни превозом (бицикл, ролери, пешке, аутобус...).