Мере заштите ученика у школи током трајања пандемије Covid-19

Поштовани родитељи и ученици,

У наставку следе обавезне мере заштите ученика током измењеног програма рада школе у пандемији Covid-19:

1. Родитељ треба да измери детету температуру, свако јутро пре поласка у школу,. Ученик не долази у школу са повишеном температуром, и/или симптомима респираторне инфекције (отежано дисање, кашаљ, цурење носа, дијареја, повраћање, назеб, болови у мишићима и слично).

2. Родитељ може допратити ученика до школског дворишта, међутим родитељу није дозвољен улазак у школски објекат. Родитељи и деца одржавају дистанцу од најмање 1,5 м од осталих присутних.

На уласку у школску зграду ученике дочекују учитељи или дежурни наставници.

О начинима комуникације са запосленима у школи, ћете бити накнадно обавештени.

3. Ученици долазе у школу по предвиђеном распореду звоњења, без  непотребног задржавања у школи и школском дворишту, пре и након часова.

4. Ученици у колони, један по један, поштујући дистанцу, са правилно постављеном маском на лицу, обавезно дезинфикују обућу и руке и одлазе у своју учионицу. Ученици са оба стопала газе у дезобаријеру, најкраће 3 секунде.

Правилно коришћење маске:

• Ученик носи маску од уласка у школску зграду, до своје клупе;
  • Правилно се држи на лицу, тако да прекрива уста и нос;
  • Обавезно се користи приликом одговарања и сваког разговора;
  • Обавезно се користи приликом било ког кретања ван клупе, одласка на велики одмор или у тоалет;
  • При боравку у дворишту ученици могу скинути маске.

Коришћење тоалета:

• Колико кабина тоалет има, толико ученика сме да буде у тоалету. Остали, уз поштовање дистанце, чекају у реду испред.
  • Обавезно је прање руку у трајању од 20 секунди водом и сапуном након коришћења тоалета.

Редовно прање руку:

• Ученици при уласку у школу дезинфикују руке дезинфекционим средством на бази 70% алкохола (уз помоћ учитеља или дежурног наставника);
  • У току дана још два пута је могућа дезинфекција руку, након чега је неопходно опрати руке текућом водом и сапуном.
  • Обавезна је дезинфекција или прање руку при уласку у школу, пре јела, након одласка у тоалет, пре спремања хране, након обављања респираторне хигијене, као и после игре. Уколико су руке видно запрљане, обавезно је прање руку текућом водом и сапуном.
  • Не препоручује се да ученици међу собом деле храну или пиће.

Директор школе Љубица Грубач