Међународни дан физичке активности

У нашој школи је 10. маја 2017. год. обележен Међународни дан физичке активности разноврсним садржајем:

• Ферплеј тим предвођен наставницом фиичког васпитања посетио је ученике нижих разреда, упутио их на значај физичке активности и позвао их да се укључе у спортске активности  поштујући Ферплеј понашање како у спорту тако и у школи .
  • На спортским теренима, у дворишту школе одржано је такмичење у бацању лоптице у даљ. У конкуренцији преко 30 такмичара победу је однео  ученик 7. разреда Карло Ђембери  са хицем од 38 m .
  • Специјални посетилац дана био је познати спортиста , бивши ученик школе Иван Игњац који је спортску каријеру почео као фудбалер али је наставио у боксу. Уз помоћ ученика, опробао се и у бацању лоптице у даљ и добио громогласан аплауз и подршку публике.
  • Дан је завршен спортским окршајем хокејашких екипа у сали школе током спортске секције.
  • Подсетили смо их да после школе прошетају своје кућне љубимце али и да позову другаре јер је физичка активност занимљивија када је у друштву.

Даниела Игњатић

проф. физ. васп. и вођа Ферплеј тима