Моја школа моја позорница- трећа и четврта недеља

Трећа недеља - Млађи разреди

За ову активност потребне су ти:

-маказе

-лепак

-бојице или фломастери

-картон (од старе свеске или блока)

Потребно је одштампати прилог који вам шаљем и саставити три коцке за игру. На свакој коцки се налазе одређене слике.

Залепи сваки модел коцке на картон. Обоји слике на странама коцке.

(уколико немате штампач, можете и нацртати мрежу коцке са сликама)

Када сте слике обојили и залепили, добили сте коцке за игру.

1. Игра

-баци све три коцке и састави реченицу користећи св три појма:

2. Игра

-бацај једну по једну коцку и причај причу. Када ти понестане идеја баци наредну коцку како би прича била занимљива.

3. Игра

-игра се у пару. Сваки играч има папир и оловку. бацају једну коцку и почиње свако на свом папиру да пише причу везану за тај појам. Затим пресавију свој папир тако да се не види шта су написали и мењају папире.

Поново бацају једну коцку и пишу наставак приче, поново пресавију-сакрију) део који су написали и мењају се папирима. Тако се игра док не испишу листове папира и не заврше причу. На крају одмотавају папире и читају добијене приче.

Можете и сами измислити игре које се можете играти са овим занимљивим коцкама.

Четврта недеља - Млађи разреди

Погледај једну од веома занимљивих емисија која се зове "Овако вас ми видимо", у њој деца глуме одрасле.

Сигурно сте ви некада пожелели да будете велики, верујте није то баш тако занимљиво. Деца одрасле виде другачије. Овај филм може много тога да вас научи, а и да вас забави.

Можете ви покушати да имитирате ваше укућане који ће вам бити публика. Верујем да ће вам бити забавно.

Тамара Остојић Грегус