ПРОМОЦИЈА БЕЈЗБОЛА у ОШ "Вељко Влаховић"

У петак 16.септембра 2016.год  на школским теренима, одржана је презентација спорта који није често виђен на нашим теренима.  Бејзбол (Baseball) је један од три најпопуларнија спорта у САД а нама су у гостима били спортисти из Бејзбол и софтбол клуба „ Нови Сад“ , чланови репрезентације Србије у бејзболу.  Ученици су имали прилику да пробају палицом да ударе лопту , опробају се у хватању и додавању лоптице са бејзбол  рукавицом и да одиграју мали меч . Најуспешнији је био Един Елези, ученик 8. разреда који је оптрчао око свих база чак 5 кругова док противнички играчи нису вратили лоптицу у корпу. Клуб је одлучио да свим ученицима омогући 2 месеца БЕСПЛАТНОГ тренирања. У активностима су учествовали  и чланови школског Фер плеј тима .