Пројекат "Природом до здравља"

Здрави стилови живота стигли и у Шангај . Физичко вежбање добило је подршку у здравој исхрани кроз пројекат  „Природом до здравља“ чији је циљ промена свести младих о важности здраве исхране  и очувања животне средине као и организовање догађаја на отвореном- у природи, Активности  су водиле наставнице математике и физичког васпитања а реализовао га је Удружење "Асистент"под покровитељством Управе за спорт и омладину – КЗМ Града Новог Сада. Током новембра и децембра 2017. год. реализован је низ радионица здраве исхране за ученике виших разреда где су ученици добили прилику да науче како се прави воћни оброк , али дефинитивно највећу пажњу свих ђака имао је  и Пикник на отвореном коме су присуствовали и ученици СОШО „ Милан Петровић“ и Саобраћајне школе" ПИНКИ" где се служио свеже цеђени сок, чај са медом и лимуном али и свима омиљена ТОПЛА ЧОКОЛАДА. Чланови МЗ Шангај пружили су подршкуи узели активно учешће на радионицама.Из оближњег расадника донирано је 5 садница воћа које су ученици засадили у школском дворишту , као наслеђе будућим генерацијама ђака.Пројекат је и медијски пропраћен.