Свети Сава- школска слава

27. јануара 2019. године свечано је обележена још једна Школска слава у просторијама наше школе, ОШ "Вељко Влаховић".

Наши драги гости, ученици и наставници присетили су се успомене на лик и дело Светог Саве. Уз мелодије хора и колаж рецитација "Ускликнули смо с љубављу" првом пастиру и учитељу, чудотворцу, духовнику, градитељу и обновитељу српском.

Традиционално је  додељена и  Светосавска повеља, која је припала ученици 8. разреда Ивани Трошељац.

И ове године кум школе је био г.  Владимир Стојковић, члан градског већа за комуналне послове. На крају церемоније г. Стојковић је предао кумство г. Ивану Радојичићу, директору ЈКП "Стан" са којим наша школа, већ неколико година уназад, има лепу сарадњу.

Вођени племенитим и духовним начелима заједно смо сагледали прошлост, разумели садашњост и смирени кренули у будућност.