Упутство за приступ изради Пробног завршног испита

Драги наши ученици и родитељи осмог разреда, како би смо олакшали сналажење и рад на платформи приликом израде Пробног завршног испита, припремили смо за вас кратко упутство:

1. Учионица се налази на адреси https://www.mojaucionica.gov.rs/

2. Погледајте видео са упутством;

3. Пријавите се кликом на Пријава (корисничко име и лозинку препишите на папир, па је затим укуцајте у тражена поља).

Уколико неко нема приступне податке можете се јавити педагогу за помоћ;

4. Кликнете на видео Самопроцена знања Завршни испит;

5. Након што сте послушали упутства, одаберите језик, и сачувате избор;

6. Вратите се на почетну страницу, кликните на Радно окружење на зеленој траци;

7. Кликнете на тест, и приступите раду.

Напомена:

14 .април 2020. ученици могу да приступе платформи како би проверили приступне параметре, упозали се са окружењем, погледали упутства и урадили демо тест. Демо тест ће имати четири питања како би ученици имали прилику да виде какав тип питања их чека на тесту и моћи ће да се упознају са начином решавања.

Oнлајн пробно тестирање ће бити спроведено по следећој динамици:

22. април 2020. – тест из српског/матерњег језика

23. април 2020. – тест из математике

24. април 2020. – комбиновани тест

Ученицима ће сваки тест  бити доступан 12 сати (од 8.00 до 20.00) , како би могли да му приступе у време кад технички или други организациони или породични услови дозвољавају.

СРЕЋНО!