50. година рада НАШЕ ШКОЛЕ

Дан по дан, генерацију по генерацију, стигли смо и до овог великог јубилеја – 50. рођендана!

Прва школска одељења  за шангајске ђаке отворена су далеке 1962. године у просторијама старе амбуланте. Садашња школска зграда саграђена 1969. године. Тадашња школа је била огранак Основне школе ,,Ђура Даничић², имала је триста педесет ученика, а настава се одвијала у две смене. Од 1977.године Основна школа ,,Вељко Влаховић² је самостална. Први њен директор је био Чедомир Вујасиновић. Кроз нашу школу је прошло много ђака и наставника. Школа је данас већа за фискултурну салу коју смо добили прошле године. Њен осмех је исти – леп, нежан и ведар!

Свечана прослава поводом овог јубилеја одржала се у КЦ Новог Сада 12. децембра 2019. године.

Ученици и наставници наше школе су се гостима представили приредбом под називом "Школа некад и сад".