Говорништво - трећа и четврта недеља

Трећа недеља - Старији разреди

Драги, ученици, ваш задатак је да напишете петоминутну причу на дате речи.

Подсетићу вас да петоминутна прича значи кратак састав (не треба да има увод, разраду и закључак).

Можете употребити све речи које су вам понуђене, али и не морате. Можете убацити неку своју реч, али је битно да се већина датих речи нађе у вашој причи.

РЕЧИ СУ: срећа, живот, нада, дан, време, изненађење, одједном, и, или, тужно, неочекивано.

Четврта недеља- Старији разреди

Драги, ученици, занима  ме да ли знате значење речи говорништво и да ли бисте својим речима умели да га објасните?

Такође, волела бих да наведете што већи број синонима (речи које имају исто или слично значење) са овом речју.

Прво покушајте сами да набрајате речи, а касније вам може помоћи и Интернет.

Да бих вас мотивисала, открићу вам да реч говорништво има чак ЧЕТРДЕСЕТ синонима. Немају сви идентично значење као ова реч, зависи и у ком контексту се употребљавају (у ком значењу и конкретном примеру).

Наставница Бранислава Шакић